Álmennyezet készítése
Mennyezetburkolat
A mennyezetburkolatok közvetlenül a teherhordó födémre szerelt fa tartószerkezettel azért előnyösek, mert sima és sík, jól festhető és tapétázható felületet biztosítanak. Elsősorban sérült födémek felújításakor kerülnek alkalmazásra.
Álmennyezet
Az álmennezeteket fa vagy fém tartószerkezettel azért építjük, hogy a helyiség belmagasságát lecsökkentsük, vagy hogy a teherhordó födém alatt futó vezetékeket eltakarjuk.
Ezen felül az álmennyezetek szigetelő paplan kombinációval még további kedvező hatásokat biztosíthatnak.
A tűzgátlási értékek esetleges javítása.
A szakvállalatnál hagyományosan beszerezhető világítási, szellőzési és klímaberendezések tartozékait egyszerűen össze lehet építeni az álmennyezettel.
Válaszfal készítése
Válaszfalak
Gipszkarton szerelt válaszfalak alkalmazása a hagyományos válaszfal szerkezethez képest jelentős költségcsökkenést eredményezhet. A fal üreges szerkezete a legjobban alkalmas minden épületgépészeti és elektromos vezeték gazdaságos elhelyezésére. Az azonnal sima, száraz falfelület tetszőlegesen festhető, tapétázható és csempézhető. A hang- és a hőszigetelés terén is megálják helyüket a gipszkarton falak.
A leggyakrabban alkalmazott építési mód az oszlopvázas építés fém tartószerkezetre. Az épületfizikai követelmény és a falmagasság függvényében általában 2 x 1 vagy 2 x 2 réteg gipszkarton burkolatot készítünk.
A falszerkezetek statikai és épületfizikai adottságai a vázszerkezet, a gipszkarton lapok és a fal üregében helyezett szigetelő paplan együttes hatasából adódnak. Igy olyan szerkezeteket hozhatunk létre, amelyek nagymértékben alkalmazkodnak az épület adottságaihoz. Ha az epület felhasználási célja megváltozik, a válaszfalak kismértékű munkaráfordíttással gyorsan elbonthatók.
Előtétfal készítése
Előtétfal
A szárazépítészeti falszerkezetek kiválóan alkalmasak mindenféle épületgépészeti és elektromos vezeték befogadására. Elektromos kábelek és csővezetékek 30 mm átmérőig vízszintesen vezethetőek a vázoszlopok erre a célra készített kikönnyítéseiben. A nagyobb keresztmetszetű vezetékeket duplavázas fal üregében vezethetjük el. Ez esetben a két váz távalsága a falban elhelyezendő vezeték keresztmetszetének megfelelően alakítható ki. A hagyamányos építési moddal szemben nem kerül sor kötlség és időpazarló vésésre az áttörések és a vezetékek számára. Sok esetben az utólagos vésés műszaki okok miatt nem engedhető meg. Az installációs falaknál különösen nyilvánvalóak a gipszkarton szerkezetek előnyös szerelési tulajdonságai.
Tetőtér beépítése
Tetőtér beépítés a szárazépítészeti rendszerek alapelemeiből
A használaton kivüli tetőtér messze a leggazdaságosabb lehetőséget kínalja arra, hogy új lakóterületet hozzunk létre. A tetőtér beépítés mellett szól a beépített terültet jobb kihasználása és a viszonylag gyors lehetőség arra, hogy a pótlólag szükséges lakóhelyiséget létrehozzunk.
A tetőtér beépítéshez alapvetően építési engedély szükséges, mivel a tetőtér beépítéssel általában megváltozik az épület használatának jellege. Az építkezés megkezdése előtt minden esetben érdemes kikérni a hatóság véleményét, hogy a tervezett átalakítás engedélykötelese-e. Az általunk beépített rendszerek a gipszkarton lapok és a megfelelő hő- és hangszigetelő anyagok kombinációjaként megfelelnek minden követelmények, melyeket a gazdaságos és magas komfortfokozatú tetőtérrel szemben támasztunk. A bevált szárazépítési technológiával nem viszünk be nedvességet a meglévő épületszerkezetekbe. Az elkészült helyiségek közvetlenül a munkák befejezése után beköltözhetőek.
Úgyszintén megoldható minden, a Magyar Szabvány által előirt tűzvédelmi kategória, a 0.2, a 0.65 az 1 és 2 óra.